O mně

středa 6. července 2022

3 tipy jak mít ECO-FRIENDLY bydlení a domácnost

 

„Eco-friendly“, ekologicky přátelský nebo udržitelný, to všechno jsou termíny, které čím dál tím víc hýbou společností. Jednoduše jde o chování a životní postoj, které jsou jakýmkoliv způsobem šetrné k planetě a k životnímu prostředí. 

Podobně smýšlející je třeba e-shop Bonami či Econea. Ty mě také inspirovaly k tomuto článku. 


Co takhle pořídit si místo několika specifických chemických prostředků jeden přírodní, který toho zvládne víc najednou? Už jste slyšeli o Tierra Verde - multifunkčním tuhém mýdle v kostce?

Tahle minimalistická kostka umí umýt nádobí, vyprat jemné prádlo a zbavit nečistot povrchy, jako je nerez, keramika, lamino či sklo. Má skvělé čisticí a odmašťovací účinky BIO kokosového oleje a svěží citrusovou vůni. Mýdlo je 100% přírodní, neobsahuje konzervanty a jeho šetrnost k životnímu prostředí zaručuje i certifikát Ecogarantie.


Příkladem je třeba dánská značka Karup Design inspirovaná v Japonsku, která se soustředí na kvalitní bydlení a vytvoření více prostoru z mála. První, čeho si na nábytku Karup Design všimnete, je jednoduchý a čistý design, jeho variabilní využití a samozřejmě kvalita a bytelnost. Mně se opravdu zalíbil tento konferenční stolek z borovicového dřeva v přírodní barvě Karup Design Haku.

Doplňky můžete vybírat třeba u značky Wireworks, konkrétně třeba tento multifunkční kruhový tác Busboy Oak. Je vyroben z dubového dřeva a dýhy, které pochází z udržitelně sklizeného amerického bílého dubu charakteristického svou trvanlivostí. Jeho povrch navíc pokrývá vrstva matného laku, který dodá na odolnosti i ochraně před skvrnami.Tvořivost je přirozená lidská vlastnost, učte ji i své děti. Pořiďte jim třeba ručně vyráběnou poličku od české značky Benlemi, přírodou inspirovaný regál z pravého smrkového dřeva, který se dá skvěle kombinovat se spoustou interiérových stylů. A krabičky, hračky a další doplňky si zkuste spolu s dětmi vyrobit.

Zkuste třeba ušít maňásky z děravých ponožek, vyrobit postavičky ze starých vařeček a barevných papírů, domeček pro panenky (nebo pro děti) z krabice, ve které byla zabalena police Benlemi... Možností je spousta, stačí se jen rozhlédnout kolem sebe a nechat svou fantazii kouzlit.

A co vy, snažíte se o ECO-FRIENDLY domácnost?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Všem děkuji za milé a podnětné komentáře, moc si jich vážím a dělají mi radost! :)