O mně

pátek 3. července 2015

#fresh limo

Po mojí velké fascinaci touto parádní sklenicí, kterou jsem si původně koupila na smoothie, jsem dospěla k názoru, že má ještě další využití. Nyní ji nejraději používám na rychlé fresh limonády, které jsou hotové raz dva a do těchto parných dní jsou naprosto ideální. Chce to prostě něco freshovitýho...!


Freshovitý? To je moje nové slovo, které značí cokoli čerstvého, svěžího a osvěžujícího, ideálně zdravého a lehkého. A nenechte se zmást, nemusí to být jen ovoce a zelenina, freshovitá může být i pizza nebo burger, když je dobře pojmete. Nicméně dneska půjde o domácí osvěžující limču. Rychlé, levné a chutné.Osvěžující okurková limča

Možná bude tahle kombinace znít děsivě, ale pokud toužíte po pořádném osvěžení do horkých dní, doporučuji! A ani nemusíte vlastnit mixér! Co potřebujete?

- 4 plátky okurky
- několik lístků máty
- 2 plátky limetky
- pár kapek citronové šťávy
- 4 kostky ledu
- sodu na dolitíCo dům dal


Do své domácí limonády můžete dát vlastně úplně cokoli, co doma najdete, a vždycky to bude dobrota. Tak co jste doma našli vy? Já tohle:

- tři jahody nakrájené na plátky
- 2 plátky citronu
- 2 plátky limetky
- 4 kousky zázvoru
- pár lístků bazalky a máty
- pár kapek medu nebo sirupu
- sodu na dolití


 
A jaké osvěžení máte nejraději vy? Dejte mi své tipy ;) 

3 komentáře:

  1. Vypadá to dobře :). Já mám moc ráda rozmixovaný meloun a trochou ananasu a mátou. Občas přidám i borůvky :).

    OdpovědětVymazat
  2. Já mám nejraději citron s mátou a se sodou plus trochu hnědého cukru. :-) Tvoje sklenička je super, taky si ji musím koupit až na ní někde narazím. :-)
    welcometomyworld

    OdpovědětVymazat

Všem děkuji za milé a podnětné komentáře, moc si jich vážím a dělají mi radost! :)