středa 16. dubna 2014

Měsíční výzva: Jarní detox - týden třetí

Jsem tu opět se svou slavnou očistou a (ne)pravidelnou aktualizací. Minulý týden byl hektický a náročný, takže tomu odpovídalo i moje stravování a celkový režim-nerežim. No, podívejme se na to znaleckým okem blíže...
Nezačala jsem úplně špatně, to si zas musím uznat. Pěkně zeleninka, čistící čajíčky, vodička, pohyb, čerstvý vzduch... To bylo pondělí a úterý. Středu, čtvrtek a pátek jsem ale strávila každý den 12 hodin v Kauflandu na promo akci. Nakonec i tam jsem byla neustále v pohybu a dokonce jsem se každé ráno hecla, vstala v půl sedmý a šla jsem si vařit zeleninku a mazat cereální chlebíky na sváču. Ale...Problém byl v tom, že jednak jste neustále mezi lákadly. Stojíte mezi regály plnými dobrot, vidíte zákazníky s narvanými košíky (pak že nemaj prachy), a když si jdete do bufíku sníst svou krabičku plnou zeleniny, lidi kolem vás se cpou voňavými grilovanými kuřaty s bramborovým salátem, pizzou, chlebíčky a kafíčkem se zákusky jako od maminky.


Zkrátka a dobře, rakvičce plněný vaječným likérem a s pařížskou šlehačkou jsem prostě neodolala. Dvakrát... Jinak jsem si jela pěkně to svoje, což jsem pokládala za slušný úspěch vzhledem ke všem těm pokušením.O víkendu jsem pak jela domů, což byl největší kámen úrazu. V sobotu maminčin smažený květák, který já prostě miluju, večer školní slučák po xx letech, takže asi tak hektolitr piva a nějaký panáky, v neděli pak vařil brácha, což se prostě nedalo odmítnout.


Ale víte co? Dala jsem si do nosu a byla jsem spokojená. Bylo mi fajn. Pošmákla jsem si. A cítila jsem se prostě dobře. Líp, než když celej den piju vodu jako kůň. A přes to všechno, kam přijdu, tak mi lidi říkaj, že jsem zhubla, že mi to sluší a že vypadám dobře. Ha! Takže ono to není v tom, že se člověk má mučit hlady a cpát se kořínky. Stačí alespoň v něčem ustoupit, něco málo na stravě upravit, ale zároveň si taky dopřát to, na co zrovna máte chuť. A i tak se výsledky dostaví. Pozitivní výsledky. A je to tak! Cítím se zatím nejlíp od začátku tohoto roku. I s rakvičkou v břiše!

A jak se daří vám? Cítíte se dobře, nebo trpíte? 

4 komentáře:

 1. Tak to je super, ale mě vždycky připadá, že když takhle zhřeším, tak to pak shazuji týden :D, ale jestli jsi byla neustále v pohybu, tak si určitě nemáš co vyčítat, ale já se přejím a jdu ležet, takže to se pak nemůžu divit :D. Jen tak dál, je to skvělý pocit něčemu odolat :)!

  OdpovědětVymazat
 2. Jo, to máš pravdu, je to super pocit, ale je to těžký občas teda, to fakt. A pak si právě řeknu, že si přece od svých pětadvaceti nebudu odpírat všechno sladký a nezdravý a prostě sem tam si něco dám. A co :D
  Jen teda nechápu, že tady mám reakce na článek "vtipný" :p :D To teda jako vůbec není vtipný :D

  OdpovědětVymazat
 3. Ona někdy i ta rakvička k tomu lepšímu pocitu pomůže :-)

  OdpovědětVymazat

Všem děkuji za milé a podnětné komentáře, moc si jich vážím a dělají mi radost! :)