O mně

pondělí 11. listopadu 2019

Tip: Co navštívit v Lužických horách?

Musím se přiznat, že ještě minulý týden jsem neměla absolutně tušení, kolik přírodních skvostů skrývají Lužické hory. Díky spolupráci s Libereckým krajem jsem tam ale vyrazila a nestačila jsem se divit. A tak mám pro vás pár tipů, kam vyrazit na výlet, kam za dobrým jídlem a kde je skvělé ubytování.


Protože toho bylo opravdu hodně, co jsem za jeden víkend stihla, rozdělím své povídání do více článků. A v tomhle prvním vám dám pár tipů na to, co v Lužických horách vidět. Rovnou říkám, že vše, co jsem navštívila, bylo naprsoto děti friendly, psi friendly, relax friendly, gastro friendly a instafriendly!

Co mě zaujalo asi úplně nejvíc (protože instafriendly), byla Panská skála. Sice jsme měli fakt ošklivý počasí, ale i tak jsem si tam přišla jako v pohádce. A to nejen kvůli tomu, že byla mlha přede mnou, mlha za mnou... ale Panská skála je naprosto magické místo, kam se rozhodně chci ještě vrátit, až bude hezky a přivézt si další kupu prosluněných fotek.Víc fotek najdete na mém Instagramu ;) 

Pokud se chystáte na výlet s dětmi, mám skvělý tipy! Jedním je Meixnerova stezka v Prysku, kde se vydáte po jednotlivých stanovištích, kde jsou různé opičí dráhy, prolézačky a úkoly, na kterých se vyřádí jak dítka, tak i dospělí. Třeba mého přítele to bavilo moc! :DDalším tipem, kam vezměte i děti, je Naučná stezka za polevskými obry - tedy procházka kolem obřích stromů, u kterých je také vždy nějaké zajímavé povídání nebo úkol a pochopitelně vše dělané zábavnou formou.A tím ještě nekončím. Ještě jedno místo totitž stojí za zmínku. Jsou jím Sloupské skály, kde najdete interaktivní naučnou stezku Sloup. Na ní, pokud se vám bude chtít do výšky, objevíte i přírodní divadlo, které je teda fakt parádní, a nakonec můžete dojít až na vyhlídku a prohlédnout si celý kraj pěkně svrchu.A pokud je tady někdo zaměřený spíš na umění, může se zastavit ve sklárně Pačinek, kde se dají prohlédnou a rovnou i koupit opravdické skvosty. Tu najdete v Kunraticích u Cvikova. Všechno, co zde uvidíte, je ruční práce jednoho z nejvýznamnějších současných uměleckých sklářů široko daleko.A v dalším článku vám představím naprosto super ubytování, kam také stojí za to vyrazit - ať už v páru, tak klidně s dětmi a celou rodinou. Bylo to totiž bydlení na ranči. Ale o tom až příště ;)


Žádné komentáře:

Okomentovat

Všem děkuji za milé a podnětné komentáře, moc si jich vážím a dělají mi radost! :)