O mně

pátek 24. února 2023

Testuji: Absorbční sáčky Ceresit Stop vlhkosti do šatníku i do auta

Co jsou to absorbční sáčky? Jde o malé, 50g pytlíčky, které obsahují hydroskopické perličky. Ty absorbují přebytečnou vlhkost, ať už v šatníku, botníku nebo v autě a mění ji na gel. Vonné perličky pak dlouhodobě uvolňují příjemné aroma. Díky této vychytávce nemáte nikde doma ani v autě zbytečnou vlhkost a ještě vám krásně voní interiér.
Jaké jsou varianty absorbčních sáčků Ceresit?
  • levandulová vůně
  • energická vůně ovoce
  • vanilková vůně

Jak se absorbční sáčky používají? 

  1. Sáček vyjměte z krabičky. 
  2. Položte ho vodorovně na požadované místo bílou textilní částí nahoru. 
  3. Umístit ho můžete do šatní skříně, šuplíku, zásuvek, botníku... 
  4. Sáček ničím nepřikrývejte.
  5. Ihned začne fungovat - pohlcuje vlhkost a osvěžuje vzduch. 
  6. Jeho trvanlivost je 4-6 týdnů. 
  7. Když se veškerý granulát změní v gel, sáček vyhoďte a použijte nový. 


Kromě jiného sáčky také působí preventivně proti zatuchlému vzduchu a zabraňují vzniku plísní a bakterií. Takže pokud se takhle před jarem chystáte udělat si generální úklid v zásuvkách nebo si protřídit šatník, doporučuji rovnou pořídit si tyto sáčky. Po otevření skříně vás do nosu ťukne jemná vůně a vaše prádlo bude chráněno před zatuchnutím. 

Absorbční sáčky do auta
 
I absorpční sáček do auta je složen z ultra absorpčního granulátu, který zachytává a fixuje nadměrnou vlhkost vzduchu. Postupně se pak přeměňuje na gel. Speciální tkanina na povrchu sáčku propouští vlhkost pouze dovnitř a brání jejímu úniku zpět ze sáčku.
A k čemu je v autě dobrý? Pro mě se nejvíc hodí, když jedeme na hory. Plné auto věcí, v kufru ani místečko, navíc přes sedačky nandané lyže, snowboard a boty s helmami... dost často ještě se zbytky sněhu. V takových případech je v kufru vlhko okamžitě. A když sebou vezeme oblečení nebo jídlo, může se stát, že navlhnou také. A to nikdo nechce. Proto doporučuju právě tuhle vychytávku. 


Více informací najdete na stránkách 
Ceresit - Stop vlhkosti

Žádné komentáře:

Okomentovat

Všem děkuji za milé a podnětné komentáře, moc si jich vážím a dělají mi radost! :)